Ty jsme si mohli pořídit díky „Dotaci z rozpočtu Statutárního města Jablonec nad Nisou v oblasti kultury“ a poprvé je členové využili při pravidelných svátečních jízdách s jabloneckou historickou tramvají 6MT č. 117 dne 17.11.2014.

Uniformy jsou šité přímo na míru dle dobových fotografií, vzorem bylo dobové oblečení jabloneckých tramvajáků v padesátých letech. Boveraclub se totiž stará o jabloneckou tramvaj č. 117 z roku 1953, ke které by v příštím roce měl přibýt i vlečný vůz z roku 1932 přezdívaný „Plecháč“. Za kulturní památku byl před lety prohlášen Ministerstvem kultury ČR další unikát původem z Jablonce nad Nisou, a to vlečný vůz pro údržbu trolejového vedení z roku 1899, který však není určen pro provoz s cestujícími.

Veřejnost se seznámila s novým oblečením průvodčích při pravidelných historických jízdách ve svátek 17.11.2014. Uniformy šilo liberecké krejčovství Garde – Robe a celkem nás stály 48 tis. Kč. Poměrně složitě se vybíral odpovídající materiál a vše se šilo ručně pro konkrétní osoby. Zbylou částku po odečtení dotace si hradíme sami. Snažili jsme se, aby uniformy byly co nejvíce historicky věrné a tak byly šity podle dobových fotografií. Boveraclub dodal i dobové knoflíky, které měl ve sbírce – s okřídleným kolem a blesky symbolizující elektrické dráhy.

Translate »